رول بازکن ورق در انواع تناژ

دستگاه کویل باز کن یا رول بازکن ورق در انواع تناژ:
لوتوس سازنده انواع دستگاههای رول بازکن(کویل گیر) در تناژ وابعاد مختلف می باشد.در صنعت رول فرمینگ برای تغذیه ورق فلزی به دستگاه فرمینگ نیاز به تجهیزاتی مانند کویل گیر ، رول گیر ، رول بازکن ، کویل بازکن است.
دستگاه رول بازکن یا کویل گیر انواع مختلفی دارد که متناسب با نیازمشتری طراحی میشود. از این دستگاه برای باز کردن رول های فلزی استفاده میشود. دستگاه رول بازکن با ایمنی ، سرعت و به صورت اتوماتیک ورقه های پیچیده شده به دور رول را باز میکند.

دکویلر یا رول گیر در ابتدای خط تولید قرار دارد و برای برای باز کردن رول با تناژ مختلف استفاده می شود . برای گردش و باز کردن رول هم میتوان از نیروی موتور گیربکس استفاده کرد هم میتوان به صورت دستی انها را طراحی نمود که در جریان شکل دهی دستگاه رول فرمینگ با اعمال نیروی کششی بر ورق ،ورق از روی رول باز کن باز می شود.البته طراحی توپگیر بر مبنای تناژ ، قطر داخلی و خارجی (ضخامت) رول انجام می گیرد .
در حقیقت ، یک سنسور بین دکوئلر و دستگاه رول فرمینگ وجود دارد. اگرکویل محکم باشد ، سنسور اجازه می دهد تا کویل گیر باز شود. اگرکویل شل شود ، سنسور اجازه می دهد تا رول باز کن متوقف شود.

شرکت لوتوس سازنده ماشین آلات کویل بازکن، رول بازکن، صاف کن در تناژهای ۱تن،۳ تن ، ۵ تن ، ۱۰ تن جهت استفاده در صنایع تولیدی (قطعات فلزی )ماشین الات رول فرمینگ خطوط نواربرفلز می باشد. برای آگاهی از قیمت دستگاه کویل بازکن , قیمت دستگاه رول باز کن با ما تماس بگیرید.

کویل-گیر-برقی

فروش انواع رول گیر(کویل بازکن )

طیف گسترده ای از کویل های دستی ، یک راه حل مناسب برای تغذیه ورق های فلزی برای خطوط تولید است. کویل گیر های ورق فلزی از مهمترین تجهیزات موجود در خط تولیدرول فرمینگ و شکل دهی ورق فلزی می باشد. یكی از كاركردهای آن پشتیبانی از كویل فولاد با سفت كردن سوراخ داخلی كویل فولادی است و دیگری اینكه با چرخاندن کویل ، سر كمربند فولادی را به سطح صاف ارسال میکند. عملکرد رول باز کن برای کل خط تولید بسیار مهم است.

یک کویل باز کن دستی ارزان تر است ، در حالی که هزینه یک کویل گیر نیمه اتوماتیک یا یک دستگاه کویل باز کن اتوماتیک و خودکار ممکن است چند برابر باشد. یک decoiler دستی از فولاد جوش داده شده و دو یاطاقان تشکیل شده است. کویل باز کن نیمه اتوماتیک به موتور با کاهنده احتیاج دارد و یک رول گیر اتوماتیک دارای موتور ، سیستم هیدرولیک ، فرکانس معکوس و واحد کنترل است. بنابرایدستگاه کویل باز کن اصلی برایماشین آلات رول فرمینگ معمولاً یک دستی است و اگر مشتری به کویل گیر هیدرولیک یا اتوماتیک احتیاج داشته باشد ، هزینه های اضافی دریافت می شود.

دستگاه رول گیر

در ابتدای خط تولید برای بازکردن رول با تناژ متفاوت ازدستگاه رول گیر یا کویل گیر استفاده میشود.ساخت وطراحی این بخش بر اساس تناژ و قطر های درونی و بیرونی رول انجام میشود. و برای حرک دادن فک ها ازمکانیسم هیدرولیک استفاده میگردد ،درصورت نیازنیز امکان استفاده از موتور گیربکس و ترمزی دیسکی فراهم است .
درماشین آلات با تناژ بالا ، کویل گیر به صورت دو کله مرغکی یا به صورت سه نظامی با نیروی هیدرولیک ساخته شده می شود.
لوتوس کمپانی بر اساس درخواست شما ، توانایی تولید انواع کویل گیر تا تناژ 20 تن را به مدرن ترین صورت ممکن داراست.

این قسمت خط رولفرمینگ دارای فَک های متغیر است و بر روی گوه های سطح شیب دار در برابر ( واگن) قرار می گیرد. باز و بسته شدن گوه ها با استفاده از سیستم هیدرولیکی انجام می شود و دارای حالت چرخشی هستند.
در این ساز و کار برای گردش و باز کردن رول های گالوانیزه از موتور گیربکس استفاده می شود. برای جلوگیری از باز شدن بیش از حد رول از ترمز دیسکی ( جهت نگه داشتن چرخش رول گیر ) استفاده می شود.
ترمز نیروی خود را از نیروی نیوماتیک به دست می آورد. باید توجه داشت در ماشین های قدیمی باز شدن فک ها بااستفاده از پیچ انجام میشد که این روش ساز کار خاص خود را دارا بود.

دستگاه-کویل-گیر-ورق-فلزی
فیدر و صاف کن ورق

فیدر و صاف کن ورق

استفاده از فیدر و صاف کن یا تراز کردن غلتکی یک راه آسان و سریع برای به دست آوردن قطعات، ورق ها یا نوارهای مسطح با بالاترین دقت است. امروزه هر کسی می تواند به سرعت و به راحتی نحوه تراز کردن قطعات ورق فلزی را با ترازهای غلتکی یاد بگیرد.

تراز کردن غلتکی اساساً یک فرآیند خمشی است. قسمت خارج از تخت، ورق یا صفحه توسط یک سری خم های متناوب تغییر شکل می دهد. این خم‌های متناوب با عبور قطعه، ورق یا صفحه بین مجموعه‌های بالایی و پایینی غلتک‌های تراز ایجاد می‌شوند. غلتک های تسطیح با نیمی از گام غلتک در جهت مواد در حال حرکت جبران می شوند. در نتیجه، ورق فلز مسیری موج مانند را از طریق تراز کننده دقیق طی می کند.

error: Content is protected !!