دستگاه رول فرمینگ پروفیل سازه گلخانه ای (لاکینگ)

رول فرمینگ لاکینگ کانال :پروفیل گلخانه ای از مهم ترین و پر فروش ترین انواع پروفیل است که دارای اشکال مختلف و کارایی های مختلفی میباشد و پرکاربردترین در صنایع گلخانه ای صنعتی و کشاورزی بوده.برای ساخت و احداث گلخانه پروفیل مهم ترین و ضروری ترین مصالح بکار رفته میباشد. پروفیل گلخانه ای در طول های 5 و 6 متری تولید میشوند و ضخامت آن از 1 میلیمتر،1.5 میلیمتر، و 2 میل برای سازه سقف و ضخامت 2.8 میلیمتر و 3 میلیمتر برای ستون ها استفاده میشود. پروفیل گلخانه در اشکال یو ، اچ ، نیم دایره و سایر اشکال موجود میباشد.

بسته بندی پروفیل گلخانه ای بصورت بندیل بوده و براساس وزن هر بندیل فروخته میشود.پروفیل ها براساس وزن دسته بندی شده که در حالت های سبک ، سنگین و متوسط موجود است.برای جلوگیری از زنگ زدگی پروفیل های گلخانه ای از پوشش گالوانیزه استفاده میشود زیرا باعث میشود عمر پروفیل افزایش یافته و مدت بیشتری از آن استفاده کرد.

پروفیل گلخانه ای بهترین گزینه برای ساخت گلخانه و اتصال نایلون های گلخانه ای برای درب و پنجره استفاده کرد.انواه پروفیل گالوانیزه گلخانه ای میتوان به پروفیل گلخانه ای سبک ، کشاورزی،صنعتی،سنگین نام برد.

رول-فرمینگ-سازه-گلخانه-ای

از ویژگی های مهم پروفیل گلخانه ای قیمت مناسب،قابلیت حمل وجا به جایی،نصف و استفاده بسیار راحت و آسان ، داشتن مقاوت بالا،طبق استانداردهای جهانی تولید شده است. سازه های گلخانه ای به طور کلی با توجه به کاربرد،شکل و ساختار ظاهریشان،نوع پوشش،تولید دسته بندی میشوند و از پرکاربردترین سازه های گلخانه ای در صنعت میتوان به موارد گلخانه های اسپانیایی،شیشه ای،ایرانی،تونلی اشاره کرد.

دستگاه تولید لاکینگ کانال گلخانه ای

یکی دیگر از تجهیزات گلخانه پروفیل لاکینگ کانال نام دارد که به دلیل ساختار کانالی شکل به این نام موجود است و طول عمر و از مقاومت بالایی برخوردار است در تهیه این نوع پروفیل از بهترین آهن گالوانیزه و فولاد استفاده شده است.از پروفیل لاکینگ کانال برای فیکس نمودن پلاستیک بر روی سازه گلخانه ای استفاده میشود و نصب آن قابلیت سه لایه پلاستیک و توری ضد حشره را به طور همزمان دارد.

از ویژگی های پروفیل لاکینگ کانال ، طول عمر بالا و سالیان سال کار میکند ، قیمت مناسب،در برابر شرایط محیطی مقاوم ، برای تهیه این محصول از بهترین آهن گالوانیزه و فولاد مقاوم استفاده شده،باعث بهبود عملکرد گلخانه میشود،نصب راحت،دارای بهترین کیفیت ، در اندازه های مختلف تولید و عرضه و پلاستیک را بر روی سازه گلخانه فیکس میکند.

پروفیل های تخصصی نصب پوشش انواع مختلفی دارد مانند پروفیل UV برای نصب پلی کربنات در دیواره ها و سقف گلخانه ، پروفیل M یا H برای نصب پوشش پلاستیک گلخانه ، پروفیل C و لاکینگ کانال برای نصب پلاستیک در ناودان ها و دریچه گلخانه پروفیل قاب پد جهت راه اندازی سیستم سرمایشی پد تقسیم میشود.

این کانال های سی شکل برای فیکس کردن پلاستیک بر روی سازه گلخانه استفاده می شوند. در واقع از این محصول برای هر محلی از گلخانه که پلاستیک باید روی بدنه گلخانه قرار بگیرد و فیکس شود با توجه به نوع طراحی کانال لاکینگ سازه های گلخانه ای به راحتی نصب می شود. این کانال ها قابلیت نصب سه لایه پلاستیک و توری ضد حشره را به طور همزمان دارد و امکان اینکه سه ردیف فنر بر روی آن نصب شود را به راحتی مهیا می کند.
یکی از مشکلات گلخانه ها نحوه نصب پلاستیک بر روی سازه گلخانه و فیکس کردن آن می باشد . با پروفیل C که به نام های لاکینگ کانال و یا پروفیل فیکس پلاستیک نامیده می شود ، می توان به کمک فنر های مخصوص ( که 2 متری میباشد ) پلاستیک را به راحتی به سازه فیکس نمود .

رول فرم پروفیل لاکینگ کانال

ویژگی های پروفیل لاکینگ کانال:
طول عمر بالایی دارد و سالهای سال کار می کند.
قیمت مناسبی دارد.
در برابر شرایطی محیطی مقاوم است.
برای تهیه این محصول از آهن گالوانیزه و فولاد مقاوم استفاده شده است.
باعث بهبود عملکرد گلخانه می شود.
به راحتی نصب می شود.
پلاستیک را بر روی سازه گلخانه فیکس می کند.
در اندازه های مختلفی تولید و عرضه می شود.

سازه های گلخانه ای فلزی

ما در ساخت پروفیل های آلومینیوم و گالوانیزه مورد استفاده در سازه های گلخانه ای تجربه گسترده ای داریم.قابلیت طراحی و ساخت انواع ماشین آلات لاکینگ وکانال های یو شکل ، پروفیل ام و پروفیل اچ مورد استفاده در گلخانه و… را داریم.
در گلخانه های فلزی پروفیل ها از آلومینیوم یا ورق گالوانیزه ساخته شده اند تا باعث کاهش وزن ،مقاومت در برابر خوردگی و افزایش بازتاب نور شوند ، بنابراین می توانیم آفتاب بیشتری به گیاهان ببخشیم.
بسیار مهم است که پروفیل های گلخانه گالوانیزه باشند چرا که این سازه ها بیشتر در تماس با آب هستندو بیشتر در معرض زنگ زدگی هستند.
برای نصب پلی کربنات بر روی این گلخانه ها از سیستم فنراستفاده میشود بدین صورت که فنر با قرار گیری در داخل سازه لاکینگ پلی کربنات را بر روی سازه فیکس میکند.

سیم مخصوص فنردارای استحکام کافی برای نگه داشتن فیلم پلی کربنات در گلخانه می باشد وبا پروفیل های فولادی گالوانیزه یا پروفیل های آلومینیوم ، بهترین و اقتصادی ترین انتخاب برای سیستم اتصال گلخانه ای را خواهیم داشت با توجه به اینکه از سیم فنر می توان بارها و بدون اعوجاج استفاده کرد. وبسیار بادوام و مناسب برای دمای بالا است.این سیستم با طراحی منحصر به فرد و می تواند در برابر باد شدید مقاومت کند.

طراحی رول فرمینگ لاکینگ کانال
خطوط تولید پروفیل لاکینگ

یکی از مهمترین مشکلات گلخانه ها نوع نصب لایه ی پلاستیک بر روی سازه گلخانه و استحکام بخشیدن کردن آن می باشد.که به نام لاکینگ کانال و یا پروفیل فیکس پلاستیک یاد میشود.

البته میتوان با استفاده از فنرهای مخصوص به طول 2 متر لایه ی پلاستیکِ را با سازه فیکس کرد. پروفیل لاکینگ کانال داری طول 6 متر با ضخامت 9/0 و ورق گالوانیزه درجه یک و یا آلمینیومی قابلیت عرضه را داراست.
شرکت مهندسی لوتوس فرمینگ با انگیزه ی بومی سازی در صنعت گلخانه داری مدرن در ایران اقتدام به تولید خطوط تولید پروفیل لاکینگ به صورت رولفرمینگ نموده است.
انواع پروفیل های مرسوم برای نصب پوشش ها :

  • پروفیل U برای نصب پلی‌کربنات در ديواره‌های و سقف گلخانه
  • پروفیل M برای پلاستیک گلخانه.
  • لاکینگ کانال یا پروفیل C  برای نصب پلاستیک در ابرو ها و دریچه
  • پروفیل H ترکیبی که ترکیبی از پروفیل U و لاکینگ می باشد.
رول فرمینگ پروفیل اچ گلخانه
کانال-لاکینگ-فنر

ویژگی های رول فرمینگ لاکینگ کانال

جنس ورق: رول گالوانیزه
ضخامت ورق: 0.7-0.9 میلی متر (معمولا 0.9 میلی متر)
توان موتور واقعی رول فرمینگ: 7.5Hp
سرعت شکل دهی: 8 – ۱۲ متر بر دقیقه

ابعاد دستگاه : 6  متر

قسمتهای اصلی خط تولید رول فرمینگ لاکینگ

رول باز کن دستی
سیستم شکل دهی (رول فرمینگ)
واحد برش هیدرولیک
کنترل و فرمان
میز نهایی

زول فرمینگ لاکینگ کانال
رول فرمینگ پروفیل گلخانه ای
پروفیل-نصب-پلی-کربنات

رول فرم پروفیل لاکینگ کانال 

سیستم رول فرمینگ 
50 میلی مترقطر شافت
14  گروهتعداد ایستگاه
 فلز سختي كاري شده 42CrMo4جنس شافت اصلی
 فلز سختي كاري شده 42CrMo4جنس غلتک
12– 8 میلی مترسرعت شکل دهی
انتقال حركت با زنجيرنوع انتقال حرکت
دستگاه برش هیدرولیگ
 برش هیدرولیکنوع سیستم برش
4 کیلو واتقدرت سیستم برش
فولاد سختکاری شدهجنس تیغه های برش و قیچی ها
 2 میلی متر±10تلرانس طول برش
error: Content is protected !!