دستگاه برش رول به رول فلزات

دستگاه رول به رول ورق : با توسعه روزافزون صنعت و نیازبالای کارخانجات تولیدی، به مواد اولیه مناسب و با کیفیت و محدود بودن منابع تامین آنها در بازار ، تهیه به موقع مواد اولیه متناسب با نیاز مشتریان کارخانجات همچون کارخانجات تولیدی انواع ورقهای فلزی، همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

لوتوس کمپانی سازنده خط کامل دستگاه نواربر ورق فلزی وماشین آلات برش فلز است. خط تولید دستگاه برش رول به رول فلزات، متشکل از رول بازکن، ‌دستگاه‌های تغذیه، برش و دیگر تجهیزات است. این سیستم کویل‌های فلزی عریض را به صورت کویل‌های باریک برش می دهد که در جهت طول، دارای ابعاد معینی است.
اسلایتر ورقهای فلزی مانند فولادی ، برنجی ، مسی وخط نواربر شرکت لوتوس شامل سه گروه خط نواربر ورق نازک، خط نواربر ورق با ضخامت متوسط و خط نواربر ورق ضخیم میباشد.
به طور کلی، می‌توانیم براساس تفاوت ضخامت، خط نواربر را به سه گروه خط نواربر ورق نازک، خط نواربر ورق با ضخامت متوسط و خط نواربر ورق ضخیم، تقسیم کنیم. دستگاه برش رول به رول ورق نازک که نواربر کویل فلزی نیز نامیده می‌شود، نوعی خط تولید برای برش کویل‌های مادر به کویل‌های کوچکتر با عرض خاص موردنظرمی باشد.

 

 

خطوط برش کویل ابزارهای ضروری در صنعت ورق فلز هستند که امکان تولید عرض های باریک تر از یک کلاف اصلی فولاد را فراهم می کنند. این خطوط کارایی، دقت، انعطاف‌پذیری و اتوماسیون را افزایش می‌دهند و آنها را برای محیط‌های تولید با حجم بالا ضروری می‌سازد. با درک اجزا، انواع سرهای برش و ملاحظات کلیدی هنگام انتخاب خط برش سیم پیچ، می توانید فرآیند تولید ورق فلزی خود را بهینه کنید و به نتایج برتر دست یابید.
اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد خطوط برش کویل هستید، با ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خاص خود صحبت کنید.

دستگاه نواربری

برش رول به رول ورق روشی است که در آن ورق فلزی توسط دو تیغه مدور مخالف برش داده می شود. برش را می توان در یک خط مستقیم یا در یک مسیر منحنی انجام داد. برش معمولاً دنده ای ایجاد می کند که باید برداشته شود.

دستگاه برش فلزی برای برش طولی كویل های فلزی گسترده به نوارهای مختلف باریك فلزی برای تولید مداوم محصولات فولادی مقطعی سرد ساخته می شوند. اصولاً دو نوع وجود دارد: خط دستگاه برش سرعت بالا و سرعت عادی. دستگاه های برش با سرعت بالا می توانند حداکثر سرعت بیش از 150 متر در دقیقه و بیش از 10 نوار تولید کنند. در حالی که یک دستگاه برش با سرعت عادی می تواند حداکثر 40 متر در دقیقه با کمتراز 10 نوار شکاف کار کند.

خط برش نواربری

برای خرید بهترین دستگاه برش ورق یا ماشین آلات برش فلز با ما تماس بگیرید. بهترین خدمات پس از فروش. تولید کننده تخصصی دستگاه برش سرعت بالا ،کنترل کیفیت دقیق. دستگاه برش رول به رول استیل لوتوس شامل موارد زیر است:

دستگاه برش نازک بر
دستگاه برش نازک 0.2 – 3 میلی متر (1600) میلی متر
خط برش سبک 0.2 – 3 میلی متر(1350) میلی متر
دستگاه برش اتوماتیک 0.4 – 4 میلی متر (1600) میلی متر
دستگاه برش اتوماتیک 0.4 – 4 میلی متر (1350) میلی متر
خط برش با دقت بالا از استیل ضد زنگ 0.2 – 2 میلی متر
ماشین برش با دقت بالا از استیل ضد زنگ 0.4 – 4 میلی متر
دستگاه برش نیمه اتوماتیک 0.2 – 3 میلی متر (1600) میلی متر
0.2 – 3 میلی متر دستگاه برش نیمه اتوماتیک(1350) میلی متر
دستگاه برش فولادی 0.2 – 3 میلی متر

دستگاه برش ضخیم بر
خط برش ورق فولادی 3 – 6 میلی متر 1600
دستگاه برش ورق فولادی 3-6 میلی متر1800
خط برش هیدرولیک 3 – 6 میلی متر 1600
برش خط برش اتوماتیک 4 – 8 میلی متر 1600
دستگاه برش اتوماتیک رول 4 – 8 میلی متر 1800

 خط نواربری فلز 

دستگاه برش رول به رول از رول باز کن ، دستگاه های تغذیه ، برش و دیگر تجهیزات تشکیل شده است . این نوع دستگاه میتواند کویل های فلزی عریض را به صورت کویل های فولادی برش دهد که در جهت طول دارای ابعاد معینی است.وظیفه دستگاه برش رول به رول فلزات برش عرضی کویل ها به کویل های کوچکتر است.

از کاربردهای دستگاه به مواردی مانند کار بر روی فولاد نورد سرد ، فولاد نورد گرم ، فولاد کربن ، فولاد ضد زنگ ، فولاد گالوانیزه ، صفحات فولاد رنگی و فلزات دیگر اشاره کرد. خط نواربری دستگاهی برای برش رول ورق به صورت رول به رول میباشد خط نواربر را به سه گروه خط نوابر ورق نازک ، خط نواربر ورق با ضخامت متوسط و خط نواربر ورق ضخیم تقسیم کرد .

دستگاه برش رول به رول ورق نازک که نواربر فلزی نیز نامیده میشود برای برش کویل های مادر به کویل های کوچکتر با عرض خاص مورد نظر استفاده میشود که ابتدا رول یکپارچه ی ورق را روی دستگاه قرار میدهد که پس از باز شدن رول و حرکت بین ایستگاه ها و فرآیندهای گوناگون به صورت طولی بریده میشود سپس جهت استفاده های مختلف با عرض های کمتر به صورت رول جمع میشود.اجزای تشکیل دهنده ی دستگاه نواربری و مراحل برش از واگن ، توپ گیر ، سرشکن ، صاف کن ، گیوتین ، قیچی ، ضایعات جمع کن و ترمز ورق تشکیل شده است.

اجزای دستگاه نواربری ورق فلزی:

کویل گیر

در ابتدای خط برای بازکردن رول از کویل گیر استفاده می شود .نوع کویل گیر بستگی به تناژ ، قطر داخلی و خارجی رول دارد.برای حرکت از مکانیزم هیدرولیک یا پیچ و مهره استفاده می شود و درصورت لزوم از موتور گیربکس و ترمز دیسکی جهت سهولت در باز شدن استفاده می شود .

سرشکن /صاف کن/گیوتین سر ورق

جهت سهولت در کشاندن ورق به داخل دستگاه و گرفتن قوس ابتدایی ورق به ویژه در ورق های ضخامت بالا از تیغه ای برای ضربه زدن به ورق استفاده می شود.
صاف کن در واقع غلطک هااست در استگاه های چهارم یا پنجم تا اگر ورق دارای موج می باشد آن را برطرف کند.گیوتین سر ورق در صورت خرابی و کجی ابتدای رول آن را صاف میکند.

راهنما ورودی ورق

قبل از ورود ورق به داخل تیغه های برش به یک راهنما قوی جهت هدایت ورق نیاز است که به صورت عرضی مطابق عرض ورق قابل تنظیم میباشد.

اسلیتر یا قیچی برش طولی

در بخش برش با استفاده از دو عدد شفت موازی ، که روی هرکدام تعدادی تیغ به فواصل معین قرار دارد عمل برش انجام می شود و نیروی محرک توسط موتور گیربکس و اعمال میگردد .در اکثر مواقع در زمان برش برای به دست آوردن سایز مطلوب باید عمل لبه گیری ورق انجام شود.جمع کن در آخرین ایستگاه خط نواربری ابتدای ورق را گرفته و با نیروی موتور و با کمک شانه ای به صورت منظم ورق را روی شافت جمع میکند.

ماشین آلات برش فلز
انواع دستگاه رول به رول ورق

نواربری به دو نوع ثابت و پیچشی وجود دارند در نواربری ثابت توپ گیرهای فلزی بدون باز شدن روی دو عدد غلطک به چرخش در می آید و با پایین آمدن تیغه عمل برش صورت میگیرد.

در نواربری پیچشی پس از قرارگیری کویل های ورق ،توپ گیر کویل را بازمیکند و ادامه ی عمل نواربری صورت میگیرد.دستگاه رول به شیت ورق فلزی نوعی سیستم برش کویل نازک است که برای برش ورق های نورد سرد ، فولاد ضد زنگ،ورق فولاد گالوانیزه و … به صورت صفحاتی که طول اندازه گیری میشود به کار میرود و برش برای انواع رول های مصرفی تا عرض 50 سانتی متر و در ضخامت های مختلف تا 3 میلی متر را انجام میدهد و همچنین برای برش رول به شیت هاتفیکس ، انواع شبرنگ،انواع شیرنگ،انواع برچسب ، انواع فویل و موارد دیگر کاربرد بسیاری دارد.

عملیات نواربری فلزچیست؟

نواربری یا اسلیتینگ ورق فلزی یا ماشین آلات برش فلز فرایندی برشی بر ورق های فلزی میباشد در این فرایند کویل های ورق یا در لفظ کویل مادر” به نوار باریکتر و کم وزن تر تبدیل می شوند.
مقصود این فرایند ، تامین نوارهای باریک و در نتیجه کویل های سبکتراز ورق های فولادی در پهنای کمتر و به منظور استفاده هر چه راحت تر در صنعت های متفاوت میباشد.
روش های مختلف نواربری کویل های ورق سیاه ، روغنی ، گالوانیزه ،رنگی ، استیل ، آلومینیوم و… به دوسبک نواربری ثابت و پیچشی اتفاق میافتد.

نواربری ثابت چیست و مزایای آن کدام است ؟
در فرایند نواربری از نوعی ثابت کویل های فلزی و بی نیاز به گشوده شدن بر روی 2 غلتک به چرخش میکند و با پایین رفتن تیغه برنده روی آن فرایند نواربری صورت میپذیرد.
مشهود است هرچه کویل های با وزن بیشتر، ضخیمتر و با قطر بزرگتری موجود باشد به تیغه های بزرگتر و با قطر بیشترنیاز خواهیم داشت. به این دلیل این روش بیشتر برای کویل های سبک و نازک تر استفاده میشود.
نواربری پیچشی
در روش نواربری پیچشی، پس از تغذیه دستگاه با کویل ورق فولادی دربخشی از دستگاه نواربر به نام رولگیر ،کویل ورق باز شده و در راستای نواربری قرار می گیرد.

در نهایت با عبور ورق فولادی از تیغه های نواربر که فاصله قرار گیری انها به صورت اتوماتیک و کامپیوتری از قبل تعیین شده است؛ به حالت کلاف های نواری پیچ خورده و به شکل کویل های سبک و نازک تر روی شفتی در پایان خط جمع آوری می شود.

ماشین الات نواربری فلز

دستگاه رول به رول ورق و سایز بندی نواربری فلز: ماشین الات نواربر بر اساس نیاز صاحبان مشاغل و آپشن ماشین ازنظر نوع و ماده که قرار است نواربر کنند و یا دقت مطلوب آنان طراحی و ساخته می شود.
خط نواربر ، بر اساس ضخامتی که توانایی برش آن را دارد میتوان به انواع زیر تقسیم بندی کرد:

  • خطوط نازک بر
  • ضخامت متوسط بر
  • ضخیم بر

ماکسیمم سرعت ماشین الات نواربری ۱۲۰ متر در هر دقیقه میباشد. این دستگاه ها توانایی برش اوراق به ضخامت ۲/۰ تا ۰۰/۶ میل و برش عرضی ۱۵ تا ۱۵۰۰ میل را با ضریب خطای ۱/۰ میلیمتر دارا هستند.
البته بسته به نوع ماشین نواربر و روش آن، کویل های نواربر شده می توانند قطر های درونی و بیرونی متفاوتی داشته باشند.
این مقدار برای قطر درونی از حدود ۴۰ تا ۶۰ میل و برای قطر بیرونی چیزی حدود به ۱۸۰۰ میلیمتر در بیشترین مقدار خود می باشد.البته باید توجه داشت این مقدار بسته نیاز و سفارش مشتریان قابل تغییر است .

کاربرد ورق های نواربر شده
امروزه اوراق فولادی و ورق های نواربر شده در بیشترین از صنعت مختلف کاربرد های مختلفی دارند.به عنوان نمونه از انواع استیل و مس نواربر شده در صنایع حرارتی، برودتی و الکتریکی استفاده می شود.
از کویل ورق های گالوانیزه نواربر شده در تولید کابل های زره دار،مخزن ها و تانک سازی، تولید انواع یراق آلات در صنعت مثل ریل های کشویی، صنعت ساختمان سازی برای تولید رابیتس و نمونه های مختلف پروفیل های گالوانیزه برای ابزار سقف های کناف ، ساخت پنجره های UPVC و حتی تولید و بهینه سازی لوازم خانگی و ظرف های آشپزخانه استفاده می شود.

error: Content is protected !!