خط شیت کن ورق فلزات

خط برش رول به شیت: ورق فلزی یک صفحه صاف و تخت فلزی است که نازک و ضخامت کمی دارد . ورق یکی از گونه های اصلی توزیع فلز که کاربرد فراوانی در فلزی دارد و میتوان به اشکال مختف برش و خم کرد. ورق هایی از جنس فولاد ، مس و آلومینیوم در صنایع مختلف مانند صنایع ساختمان سازی ، انواع صنایع فلزی ، ساخت لوله های بزرگ برای مصارف صنعتی ، مخزن های فشار زیاد و ساخت خودرو استفاده میشود.

این نوع ورق ها در کارخانه ها با عرض هایی بین 1000 تا 1300 میلی متر در کارخانه ها تولید شده و رول میشوند که برای استفاده در صنایع مختلف نیاز به برش کاری در جهت عرضی و طولی پیدا میکند.برای حل شدن این نیاز از دستگاه  پرکاربرد در صنعت به نام برش رول به رول ، دستگاه برش خطی ، دستگاه نواربری استفاده میشود .

دستگاه برش رول به شیت ، برای برش اوراق فلزی به صورت عرضی استفاده میشود.  در ابتدا رول ورق فلزی را روی رولباز کن قرار داده و بعد از عبور بین ایستگاه های خط برش و تاثیر پذیری از فرایند های معمول به رول ها به صورت عرضی برش خورده و سایز میشوند. برنامه ریزی و کنترل این خط تماما با سیستم PLC انجام میپذیرد. جنس ورق : انواع فولاد های ساختمانی ، گاوانیزه ، رنگی و استیل.

 

خط تولید رول به شیت ورق فلزی

1. واگن

واگن حمل رول که در دو سمت عمودی و افقی حرکت میکند. وتوسط نیروی هیدرولیک عمل قرار دادن رول برروی رول گیر را انجام میدهد.حرکت به صورت افقی با گیربکس و عمودی با نیروی هیدرولیک صورت میپذیرد.

2. کویل گیر (دی کویلر)

درابتدای خط تولید رول به شیت برای بازکردن رول با از کویل گیراستفاده میکنیم . ساخت این قسمت بر اساس وزن ، قطر داخلی و خارجی رول صورت میپذیرد درصورت لزوم از موتور گیربکس و ترمز دیسکی جهت راحتی کاری استفاده می شود.

3. سرشکن

برای سهولت درراهیابی ورق به داخل خط  ومهارکردن قوس اولیه در ورق هایی با ضخامت بالا از بازویی برای ضربه  به ورق استفاده می شود که البته تماما نیروی هیدرولیک انجام میپذیرد .

4. صاف کن

در ایستگاه4  غلطک هایی تعبیه شده تا خمیدگی ورق یا اصطلاحا استرس را گرفته و اگر اوراق مواج باشد آن را اصلاح نماید ، تعداد غلطک ها بر اساس ضخامت وعرض در پکیج های 5 ، 7 ، 9 و 12 غلطک ساخته و با نیروی گیربکس ارائه می شود.

  • گیوتین سر ورق

در صورت سایز نبودن وناصافی در قسمت ابتدای رول نیاز به صاف کردن است که این کار توسط گیوتین انجام می شود

طراحی و اماده سازی انواع گیوتین بر اساس ضخامت اوراق تحت برش وپهانی ورق امکان پذیر است.

  • نوارنقاله

در این ایستگاه انتقال ورق برش خورده برای بسته بندی محصول انجام میشود.

این میز با استفاده از نیروی الکتروموتور عمل میکند.

  • میز بازویی

در آخرین ایستگاه خط ، ورق شیت شده روی صفحه میز مانند با امکان حرکت در راستای عمودی، قرار می گیرد که با افزایش تعداداوراق اماده شده روی میز، اتوماتیک به سمت پایین حرکت می کند.

این نیز با نیروی هیدرولیک حرکت کرده و با افزایش بار به مرور ارتفاع آن کاهش میابد.

 

خط شیت کن ورق فلزات
error: Content is protected !!