رول فرمینگ ورق سفال

رول فرمینگ طرح سفال: پروفیل های طرح سفال فلزی از نظر مقاومت و سختی بودن و نگهداری قابل توجه هستند. این امر به این دلیل است که آنها در کلیه مناطق آب و هوایی طول عمر بالایی دارند.و همچنین از نظر ظاهری دارای جلوه های ویژه ای هستند و مانع ایجاد خزه هم میشوند. این بدان معنی است که سقف شما می تواند برای ده ها سال بدون هیچ گونه هزینه گزافی سالم بماند. سقف فلزی سبک تر از سقف های بتونی یا خشت است ، با دوام بیشتری نسبت به آسفالت و ایزوگام و کار با آن راحت است.

ورق طرح سفال ورق های زیبا و مستحکم هستن که مناسب برای هر مدل از پوشش سقف و دیوار می باشد این ورق در به عنوان پوشش برای سقف آلاچیق ، سقف های شیروانی و همچنین سقف های طرح سفال و سردر ساختمان ها استفاده می کنند.

ورق های طرح سفال با اطمینان و مقرون به صرفه ترین سیستم سقف سازی در بازار در طیف وسیعی از طراحی و سبک ها وجود دارند. بام های فلزی هم اکنون می توانند از دیگر مصالح بام مانند چوب ، آسفالت و تخته سنگ تقلید کنند ، با این حال ، نمای فلزی از دوام و زیبایی بیشتری برخوردارند.

 

انواع ورق طرح سفال گالوانیزه

• ورق طرح سفال تکی یا تایل طرح سفال
شیت های طرح سفال از ورق گالوانیزه خام ساخته میشوند و رنگی نمودن آن پس از پرس با استفاده از رنگ کوره ای انجام میشود. که رنگ های متداول از این قرارند: رنگ استاتیک و کوره ای انجام میشود ورنگ بندی آن بصورت قهوه ای ، آجری ، آبی ، سبز ، نارنجی و … تولید میشود. پنل های طرح سفال به ضخامت ۰/۴ و ۰/۵ و ۰/۶ mm ساخته میشود.
سایز بندی این ورق ها عموما ۹۸ سانت، طول و ۳۷ سانت عرض دارند و پوشش مفید این پنل های طرح سفال ۰/۳۳ مترمربع است.
موارد استفاده پنل های طرحدار، بیشتر در سقف شیبدار ویلا ، پیشانی ساختمان ، سردر ، آلاچیق و … اجرا خواهد شد. متریال ورقهای طرح سفال گالوانیزه همانطور که از نام آن مشخص است از ورق گالوانیزه است که با عرضی استاندارد و معمول و طول دلخواه از قطعه های 25 سانتی متر به بالا تولید میشود و انواع مختلف در بازار موجود است که ما در اینجا به معرفی دو مدل از بهترین ورقهای طرح سفال را در اینجا معرفی میکنیم:

ورق طرح سفال پالرمو

پالرمواسم شهری ساحلی در سیسیل ایتالیاست که اقلیم پر بارشی دارد.
و سقف بیشتر ساختمانهای آن از این نوع پنل ورق طرح سفال میباشد و به همین دلیل به این مدل ورق طرح سفال پالرمو میگویند
این نوع ورق طرح سفال را عمدتاً با ورق های گالوانیزه دو طرف رنگی به عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر و ضخامتهای ۰/۵۰ و ۰/۶۰ میلیمتر تولید میکنند و طول آن به سفارش مشتری میباشد.
موارد استفاده ورقهای طر سفال بیشتر در سقف شیبدار ویلا ، پیشانی ساختمان ، سردر ، آلاچیق و … اجرا میشود. مزیتهای ورق طرح سفال به شیروانی با سفال:

 • وزن پایین و ایمنی در برابر بلایای طبیعی
 • نصب آسان و سریع
 • زیبایی و قیمت مناسب
 • ماندگاری بالای رنگ و فرم در برابر دما و رطوبت
ورق طرح سفال ژنوا

گروه صنعتی لوتوس فرمینگ ماشین الات و خطوط تولید پنل طرح سفال را در دو فرم ” پالرمو” و “ژنوا”را به به سفارش مشتریان محترم تولید می نماید. ورق طرح سفال ژنوا فرم دیگری از نمای سفال را یاد اوری مینماید . و جهت پوشش سقف شیروانی ، سقف آلاچیق ها ، سقف سردر ساختمان، نمای ساختمان و دیگر کاربردهای طراحی شده مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از برترین مزایای ورق طرح سفال ژنوا همانند ورق طرح سفال پالرمو وزن بسیار سبک آن نسبت به سفال ، همچنین قیمت بسیار پایین تر و نیز عدم شکست آن می باشد که آن را نسبت به سفال بسیار متمایز کرده و کاربرد آن را همگانی تر نموده داده است. طرح های متنوع ورق های طرح سفال جهت تامین نظر سلایق مختلف است. اگرچه که طرح سفال ژنوا با توجه به بیشتر بودن تعداد خم های آن نسبت به پالرمو استحکام بالاتری دارد و بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

 

دستگاه تولید ورق طرح سفال

دستگاه رول فرمینگ طرح سفال 

ورق طرح سفال ورقی است که جهت پوشش سقف های شیروانی و سقف های طرح سفال, آلاچیق ها و سردر ساختمان بکار می رود. ورق طرح سفال از ورق رنگی و گالوانیزه باضخامت 0.4 تا 0.6 میل تولید می گردد. ورق موجدار طرح سفال ورقی بسیار زیبا و سبک است که از دور نمای سفال را ایجاد می نماید با این تفاوت که بسیار سبک تر، ایمن تر و زیباتر از سفال بوده و مشکلات سفال شامل شکستگی, پوسیدگی و غیره را ندارد. این ورق ها برای پوشش هر سطح شیب داری قابل استفاده می باشند و هیچ گونه محدودیتی از لحاظ نصب آن ها روی دیوار, نمای ساختمان نمی باشد.

دستگاه رول فرمینگ سفال پالرمو

سازنده دستگاه رول فرمینگ سفال پالرمو

جنس ورقهای فلزی طرح سفال از ورق گالوانیزه یا گالوانیزه رنگی است. پالرمو نام شهری ساحلی در منطقه سیسیل ایتالیا که منطقه ایست با اقلیم پر بارش و شرایط مطلوب برای کشاورزی و سقف بیشتر ساختمانهای آن از این نوع فرم ورق طرح سفال میباشد و به همین دلیل به این مدل ورق طرح سفال پالرمو میگویند. این نوع ورق طرح سفال را عمدتاً با ورق های گالوانیزه دو طرف رنگی به عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر و ضخامتهای ۰.۵ و ۰.۶میلی متر تولید میشود.

رول فرمینگ طرح سفال ژنوا

رول فرمینگ طرح سفال ژنوا

طرح سفال ژنوا از جدیدترین و زیباترین طرح های ورق موج دار مورد استفاده در سقف شیروانی است. ورق طرح سفال جنواجهت پوشش سقف شیروانی ، سقف آلاچیق ها ،سقف سردر ساختمان,،نمای ساختمان و دیگر کاربردهای طراحی شده مورد استفاده قرار می گیرد.پوشش ورق طرح سفال ژنوا از زیباترین ورق های موج دار شیروانی است.

دستگاه رول فرمینگ دو طبقه

گاهی اوقات که مشتری نیاز به تولید دو ورق مختلف فلزی مانند ذوزنقه ای ، سینوسی ،طرح سفال و … را دارد ، دستگاه رول فرمینگ دو طبقه مناسب به نظر میرسد.دستگاه رولفرم دو طبقه برای تولید دو نوع ورق فلزی مختلف مانند ذوزنقه ای وطرح سفال یا ورق سقف ذوزنقه ای و ورق سینوسی ؛ ورق طرح سفال و سینوسی ؛ ورق شادولاین و طرح سفال یا هر دو صفحه ورق سقفی فلزی را می توان توسط دستگاه تولید کرد.
لازم به ذکر است که دستگاه رول فرمینگ دو طبقه نمی تواند همزمان کار کند. زیرا یک سیستم کنترل PLC مشخصات ورق مانند طول برش و مقادیر تولید را کنترل میکند. رول فرمینگ دو طبقه دارای موتور یکسانی است و تغییر چرخش بین قسمت رول تشکیل دهنده بالا و پایین از طریق کلاچ انجام می شود.

ساخت دستگاه طرح سفال
رول فرمینگ ورق شادولاین

ورق طرح شادولاین از جمله زیباترین طرح های موج دار ورق شیروانی برای پوشش سقف و دیوار می باشد. طرح شادولاین طرحی کلاسیک شبیه به ذوزنقه است که اغلب بر روی ساندویچ پنل اجرا می شد ولی با افزایش تقاضا برای این طرح استفاده از آن روز به روزافزایش یافت. این ورق از جمله محبوب ترین طرح های موجدار شیروانی گردیده است.
قیمت ورق شادولاین نسبت به ورق سینوسی گالوانیزه کمی بالاتر می باشد ولی از لحاظ زیبایی و طراحی بسیار مناسب تراز ورق های دیگر می باشد .

ساخت دستگاه طرح سفال
 •  ویژگی های رول فرمینگ ورق سفال
 1. جنس ورق: رول گالوانیزه رنگی، رول گالوانیزه
 2. ضخامت ورق: 3/۰ – 8/0 میلی متر
 3. توان موتور اصلی رول فرمینگ: 5/7 کیلووات
 4. سرعت شکل دهی: 10 – 15 متر بر دقیقه
 5. عرض ورودی به دستگاه: 1250 میلی متر
 6. ابعاد فرمینگ : 10 × 4/1  × 9/0 متر(طول *عرض*ارتفاع)
 7. وزن: 9 – 11 تُن
 • قسمت های اصلی دستگاه رول فرم طرح سفال
 1. رول باز کن دستی
 2. راهنمای ورودی
 3. سیستم شکل دهی (رول فرمینگ)
 4. واحد برش
 5. سیستم کنترل
 6. میز محصول
 • چیدمان خط تولید

رول باز کن دستی                تغذیه                 رول فرمینگ                  برش                   میز محصول

 

 • مشخصات
سیستم رول فرمینگ با راهنمای خط
85 میلی مترقطر شافت
16  گروهتعداد ایستگاه
 فلز سختي كاري شده  ck45جنس شافت اصلی
کروم سختی کاری شدهجنس غلتک
10 – 15 میلی مترسرعت شکل دهی
انتقال حركت با زنجير ١.٥ اينچنوع انتقال حرکت
چوهو ژاپن شماره ١٢٠اندازه زنجیر
اسكلت فلزي طراحي شده با ورق ١8 ميليمترياسکلت اصلی دستگاه
دستگاه برش هیدرولیک
ایست و برش هیدرولیکنوع سیستم برش
5/5 کیلوواتتوان پمپ هیدرولیک
12 مگاپاسکالفشار هیدرولیک
آبكاري شده با كروم ١٢جنس تیغه های برش و قیچی ها
 2 میلی متر±10تلرانس طول برش
سیستم برق
پاناسونيك ژاپنPLC سیستم
اينكودر مارك كويو ژاپنسیستم کنترل طول
صفحه لمسیسیستم عامل
ياسكاوا ژاپناینورتر
380 ولت٬ 50 هرتز٬ 3 فازولتاژ
error: Content is protected !!