سازنده دستگاه لوله و پروفیل

این کمپانی با بهره گیری از متخصصین و مهندسین مجرب و با تکنولو‍‍‍‍‍‍‍‍ژی مدرن و منحصر بفرد روز دنیا آماده ارایه خدمات طراحی و ساخت , نگهداری , تعمیرات و تامین قطعات و پروژه ها لوله و پروفیل می باشد.این شرکت قادر به ساعت خط تولید لوله و پروفیل به روش غیر مستقیم با جوش فرکانس بالا است. همان طور که میدانید در روش تولید غیر مستقیم پروفیل، لوله در  دستگاه اصلی نورد رول فرمینگ به لوله تبدیل میشود. بعد آن توسط جوش فرکانس بالا دو لبه جوش داده میشود و نهایتا در بخش سایزینگ و پیچش گیر در اثر فشارهای بالائی و پایینی و جانبی غلتک ها، لوله به اشکال مختلف تبدیل می گردد. یا اینکه پیچش گیر لوله کاملتر و محصول نهایی لوله خواهد بود. بعد از آن وارد قسمت برش شده و بعد از برش بسته بندی می گردد.

موردی که باید در خط تولید لوله و پروفیل به آن توجه داشت این است که این شرکت توانایی ساخت ماشین آلات لوله گالوانیزه را دارد که با تعبیه دستگاه پاشش زینک در خط تولید بخش جوش داده شده را میپوشاند.

 

 

ذخیره ورق

فروش-خط-تولید-لوله-پروفیل

دی کویلر

خط-تولید-پروفیل

رول فرمینگ

رول-فرمینگ-لوله-و-پروفیل

جوشکاری مقاومت الکتریکی

خط-تولید-لوله-و-پروفیل

سایزینگ

آخرین-مدل-خط-تولید-قوطی-پروفیل

اسپری زینک

خط-تولید-لوله

 جوشکاری مقاومت الکتریکی (Electric Resistance Welding)

در روش جوشکاری مقاومت الکتریکی مقاومت مواد در مقابل عبور جریان الکتریسیته موجب ایجاد گرمای موضعی شده و فشار اعمال شده توسط تجهیزات اتصال می گردد. مدت زمان مورد نیاز جهت عبور جریان به عواملی مانند نوع و ضخامت قطعه، شدت جریان عبوری و شکل سطح مقطع الکترودها بستگی دارد.این روش را در هر دو گروه فرایندهای جوشکاری ذوبی و جوشکاری حالت جامد قرار دارد.پارامترهای اصلی فرایند :جوشکاری مقاومتی عبارتند از

حرارت (Heat)
فشار (Squeeze)

زمان (Time)

:فرآیند تولید لوله یا خط تولید لوله با جوش فرکانس بالا به طور کلی شامل مراحل زیر می باشد

برش

سیستم ذخیره ورق

دی کویلر

رو ل فرمینگ

جوشکاری

سایزینگ
برش دادن

(اسپری گالوانیزه ( زینک اسپری

مزایای خط تولید لوله با فرکانس بالا:
راندمان تولید بالا
تولید با سرعت بالا
دقت بالا
یكی از مزایای لوله های جوش فرکانس بالا این است كه هیچگونه فلز فیوژن استفاده نمی كند و درز جوش را نمی توان دید یا احساس كرد.

کویل گیر: وظیفه نگهداری و تغذیه کلاف به اسپیرال را دارد. کویل گیرها انواع مختلف پنوماتیکی و هیدرولیکی دارد.
اسپیرال: وظیفه نگهداری و ذخیره سازی ورق می باشد تا خط تولید بدون توقف در حین عملیات جوشکاری سرورق به کار خود ادامه دهد.
دستگاه رول فرمینگ : میز فورمینگ تشکیل یافته از صافکن ورق، راهنماها، دروازه ها بسته به سایز و نوع لوله میباشد.
میز سایزینگ : همانند رول فرمینگ از تعدادی دروازه تشکیل شده که دارای حداقل چهار ترکهد نیز می باشد وظیفه ترکهد صاف کردن سطح مقطع و تثبیت سایز محصول می باشد.

اره برش اتوماتیک : وظیفه برش اتوماتیک محصول به طول های تنظیم شده را دارد و یکی از نقاط حاص و تاثیر گذار خط به جهت سرعت می باشد.

فروش خط تولید لوله پروفیل

لوتوس توان ساخت خط تولید برای تولید لوله جوش درز مستقیم فرکانس بالا و پروفیل فلزی مربعی ازسایز ۶۰ میلی متر تا ۱۶۰ میلی متر با ضخامت ۲ تا ۶ میلی متر را داراست. خط تولید لوله با سیستم کنترل اتوماتیک PLC ،سرعت مطابق مشخصات لوله تغییر می کند.
شما میتوانید یک خط نواربری ساده برای تبدیل مواد اولیه به عرض دلخواه خود قبل ازخط تولید لوله و پروفیل نصب کنید.یا ورق های برش داده شده به عرض دلخواه (محیط لوله مورد سفارش) خریداری و به خطوط تولید منتقل کنید.
نوارهای بریده شده در ابتدای خطوط تولید مجدداً باز شده و خط را تغذیه می نمایند با استفاده از انباره (Accumulator) یا سیستم ذخیره ورق پیوستگی جریان تولید را تضمین می نماید.

برای اطمینان از کیفیت جوش، لبه های نوار به خوبی توسط دستگاه (Edge milling) پرداخت شده و پس از شکل دهیبا دستگاه رول فرمینگ توسط جوش ERW جوشکاری می شوند، سپس سطوح داخلی و خارجی جوش براده برداری می گردد.

خط تولید لوله استیل و فولادی

استفاده از روش رول فرمینگ برای تولید لوله استیل و فولادی یه از مهمترین روش های تولید لوله و پروفیل است. در واقع  با توجه به پیشرفت‌های اخیر در ساخت انواع آلیاژهای مختلف استیل و فولاد و کنترل فرآیند و تست غیر مخرب  در بسیاری از کاربردها لوله‌های جوشی توانسته اند جایگزین لوله‌های بدون درز شوند. لوله‌های جوشی (welded pipes) به وسیله جوشکاری مقاومت الکتریکی(electric resistance weldin) یا (ERW)درز مستقیم و جوش‌کاری ذوبی الکتریکی (electric fusion welding(EFW به وسیله گرد کردن یک ورق توسط دستگاههای فرمینگ و جوش‌کاری درز تولید می‌شوند.

دستگاه تولید لوله و پروفیل فلزی جوشدار

  • لوله درزدار با جوش فیوژن(EFW)

یکی از فرآیندهای تولید لوله ، Fusion Weld است که گاهی اوقات به آن “جوش پیوسته”یا جوش ذوبی نیز گویند. لوله جوش فیوژن از کویل فولادی ، بسته به عرض و ضخامت برای اندازه و وزن های مختلف لوله ها تولید می شود. نوار فولادی تراز و صاف شده و سپس به یک کوره پیش گرم گازسوز که به دمای مورد نیاز برای فرم دهی رسیده است، تغذیه می شود. غلطک های شکل دهی در انتهای کوره ورق را به شکل بیضی و لوله در می آورد.سپس لبه ها به آرامی توسط غلطک ها به منظور جوش فورج به هم نزدیک می شوند.گرما همراه با فشار حاصله از غلطک ها، جوش را تشکیل می دهند. سایز و ابعاد در غلطک های پایانی تغییر یافته و شکل می گیرد.

 

  • لوله های درزدار (جوشی) با جوش مقاومت الکتریکی (ERW)

یکی از متداول ترین نوع لوله ها هستند که از ورقهای فولادی(به شکل کویل) با ضخامت مناسب وعرض مشخص ساخته میشوند.

لوله ERW تحت نورد سرد یا رول فرمینگ ایجاد می شود. ورق به صورت نوار از لا به لای غلطک ها با ابعاد مختلف گذر کرده و رفته رفته به شکل استوانه و لوله تبدیل می شود. و نهایتا زمانی که لبه های ورق به هم نزدیک شد و در فاصله ای مناسب از هم قرار گرفت ، دستگاه جوش مقاومت الکتریکی ، دوسر ورق را به هم جوش داده و بعد از آن اضافات جوش ، پلیسه گیری می شود.

پروسه تولید به این روش بسیار سریع است. لوله های ERW  از ورق ها با ضخامت های گوناگون و قطرهای(خارجی) گسترده در طول های بلند امکان تولید دارند.

 

 

error: Content is protected !!