دستگاه رول فرمینگ تولید آبرو
ساخت و تولید انواع دستگاه های رول فرمینگ

دستگاه رول فرمینگ تولید آبرو

رول فرمینگ آبرو گاتر : ناودان آبرو یا کانال جمع آوری آب های سطحی یکی از اجزای سیستم تخلیه آب یک ساختمان است. ناودانها و فلاشینگ ها بخشی جدایی ناپذیر از نمای بیرونی خانه شما است. آبروهمچنین می توانند از فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ ساخته شوند. با نصب و استفاده صحیح ، آب را از سقف و لبه خانه هدایت می کنند و از نشت جلوگیری می کنند. ما انواع مختلفی از ماشین آلات رول فرمینگ آبرو فلزی را داریم که در نیازهای مختلف هر ساختمان قرار می گیرند.

آبرو یا گاتر گالوانیزه بصورت کانال هلالی شکل یا چهارگوش یا به صورت شکل سفارشی جهت جلوگیری از ریزش مستقیم برف و آب به زمین بر روی سازه های شیب دار و سوله ها طراحی واجرا می گردد.
این خط تولید با کویل گیر دستی ، میز تغذیه ، بخش رول فرمینگ ، واحد برش هیدرولیک ، میزخروجی ، پمپ روغن هیدرولیک و کابینت کنترل برق و ترکیب خواهد شد.

آبرو کانال های پیش ساخته آب به همراه ابزار دیگری مانند فلاشینگ برای آبندی و زیبایی ساختمان ها و برای پوشش سقفهای شیروانی شکل تولید می شوند.

رول فرمینگ آبرو گاتر

رول فرمینگ گاتر

گاتر در لغت به معنی کانال آبرو یا ناودان است و در علم مهندسی به انواع کانال پیش ساخته ، آبرو، ناودان یا جوی آب گفته می  شود.  کاربرد مخصوص  آن  جمع آوری و هدایت آب های سطحی  است . گاتر با توجه به ابعاد مختلف ، جنس و طرح های متنوع تولید میشوند مانند گاتر فلزی و پلاستیکی که پر استفاده ترین نوع کانال آب است .

گاتر فلزی معمولا در فضاهای با تردد خودروها  مانند  جمع آوری آب در پارکینگ و رمپ ورودی ساختمان ، محوطه کارخانجات و حاشیه خیابان ها  و همچنین  در فضاهای صنعتی مانند سالن رستوران ها ، سالن تولید کارخانجات ،موتورخانه و آشپزخانه های صنعتی  استفاده  میشود.

از نوع پلاستیکی در فضاهایی با تردد عابر پیاده مانند سرویس ها ، حیاط،دور استخر و زیر دوش ها و..استفاده میشود این نوع شامل پی وی سی ، پلی امید ، پلی پروپیلن و ای بی اس با طرح های مختلف و با ابعاد مختلف تولید میشود  .لوتوس تولید کننده ماشین آلات آبرو یا رول فرمینگ ابرو گاتر، گاتر(Gutter) یا کانال های پیش ساخته آب یا ناودان که برای هدایت و جمع آوری آب به کار گرفته میشود می باشد.

رول فرمینگ فلاشینگ تاج

فلاشینگ  به ابزاری برای پوشاندن درز انقطاع ساختمان در قسمت بام جهت جلوگیری از نفوذ آب و تحمل حرکت های انبساطی گفته میشود  فلاشینگ از نظر جنس  به 4 نوع  آهنی ، آلومینیوم،آلوزینک ، ورق های پلیمری تقسیم میشود .

ضخامت فلاشینگ ها از  4/0 میلیمتر به بالا میباشد و به عنوان زیباسازی پانل نیز مورد استفاده قرار میگیرد. از کاربردهای فلاشینگ  برای استفاده از عایق بندی در مقابل ورود آب ها به سطح داخل سازه ها ، از ورود گرد و غبار ، رطوبت  به داخل بدنه اصلی پنل ها و همچنین از پیچیدن باد و وزیدن بادهای شدید جلوگیری میشود .

فلاشینگ را به دو نمای شیروانی ، نمای قرنیز تقسیم شده که از فلاشینگ نما غالبا برای نما ساختمان استفاده میشود و راهکار بی نظیری برای مراقبت از نما و زیبا سازی نمای ساختمان است که به مدل های U ، سه پله ، تیزه یا تاج میباشد .  ابعاد و اندازه و مقاطع فلاشینگ ها بسته به اندازه نهایی کار شده میباشد که متغیر است .

error: Content is protected !!